sobota, 30 stycznia 2016

#WyzwaniezAnnielską #1 Pompki, brzuszki, przysiady ETAP II

Hej ho!

Przepraszam, że post tak późno ale zaraz po rzuceniu wam wyzwania zachorowałam na nerki więc wszystko mi się przesunęło w czasie.

Na wstępie przedstawię progres po pierwszych 6 dniach wyzwania. (tutaj link do posta KLIK)
I nie, nie będą to centymetry jakie mi ubyły, ani kilogramy, bo są to naprawdę minimalne efekty. Moim głównym założeniem na pierwszym etapie było stopniowe przygotowanie organizmu do powrotu do ćwiczeń. I ogólne wzmocnienie ciała.

Każdego dnia ostania seria ćwiczeń to miała być maksymalna ilość powtórzeń jaką damy radę zrobić w jednej serii.   U mnie przedstawiało się to następująco:


   Dzień I             pompki max - 8               brzuszki max - 20                     przysiady Max -15
   Dzień II            pompki max - 6               brzuszki max - 30                     przysiady max -16
   Dzień III           pompki max - 8               brzuszki max - 40                     przysiady max -18
   Dzień IV           pompki max - 6               brzuszki max - 31                     przysiady max -16
   Dzień V            pompki max - 7               brzuszki max - 36                     przysiady max - 20
   Dzień VI           pompki max - 10             brzuszki max - 40                     przysiady max - 20


Najbardziej jestem zadowolona oczywiście z wyniku w pompkach. 10 MĘSKICH POMPEK to dla mnie coś naprawdę niesamowitego. Pierwszego dnia z ciężkim bólem byłam w stanie wykonać tylko 3. Jestem z siebie bardzo dumna.Ale już nie zanudzam tylko wrzucam konkrety. Przede wszystkim zapomniałam w ostatnim poście wspomnieć o rozgrzewce. Dla mnie to coś oczywistego ale nie dla każdego więc wrzucam wam przykładowy trening rozciągający przed treningiem właściwym. Uwierzcie mi że po solidnym rozciągnięciu nasze ciało jest w stanie wykrzesać z siebie więcej siły. A co najważniejsze dzięki rozgrzewce prawdopodobieństwo kontuzji podczas ćwiczeń znacznie się obniży.
Wrzucam rozgrzeweczkę w osobnym poście bo jest dość obszerna.

ROZGRZEWKA-> Klik
TRENING WŁAŚCIWYPOMPKI ( przedział 6-10 w jednej serii)

Zdradzę wam sekret że program prowadzi do osiągnięcia serii 100 pompek! Jestem już na 1/10 tej drogi i jeśli naprawdę dotrwam w tym programie do tego etapu i osiągnę ten wynik to już nigdy nie zwątpię w swoją osobę. A moja samoocena radykalnie wzrośnie. A jaka satysfakcja w byciu lepszym od większości mężczyzn! :))


P.S Mój mężczyzna właśnie obiecał mi prezent jeśli dobije do tych 100 pompek, a jaki będzie ze mnie duuuumny (nie żeby go to jeszcze bardziej mobilizowało do własnych ćwiczeń bo gdzie tam jego kobieta może potrafić więcej haha)


*Przerwy które są sugerowane po każdym dniu możecie robić według uznania. Sami decydujecie czy są wam potrzebne czy nie. 
BRZUSZKI (przedział 21-30 w jednej serii)

Po pierwszym etapie (1-10) od którego zaczynałam,kolejny przedział to 11-20 brzuszków w jednej serii jednak jest on dla mnie zdecydowanie za lekki więc przeskakuje o kolejny :)PRZYSIADY (przedział 21-40 w jednej serii)

*Przerwy które są sugerowane po każdym dniu możecie robić według uznania. Sami decydujecie czy są wam potrzebne czy nie. 
Mam nadzieję że i tym razem kogoś zmobilizuję i wesprę w jego małych celach.  Moja droga po lepsze jutro, po lepszą JA się rozpoczęła i nie ma już odwrotu. Jest to ogromny skok w przód w moim życiu.  Dziękuje za uwagę i do następnej notki ! :*
Nie ukrywam że liczę na wsparcie z waszej strony bo to daje naprawdę niezłego kopa ! 
Mile widziane wszelkiego rodzaju aprobaty jak Lajki na FB, obserwowanie na INSTAGRAMIE czy też dodanie się do obserwatorów bloga! (po lewej stronie panelu bloga).

4 komentarze:

 1. Motywacja jest najważniejsza, ja wlasnie ćwiczeń Mel B :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze jakoś właśnie nie lubię ćwiczyć z filmikami :(

   Usuń
 2. Super! Życzę wytrwałości! No i szacun z pompkami. Ja nie potrafię zrobić jednej tak jak należy, a co dopiero 10! :)
  www.sylwiaszewczyk.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdego dnia jestem w coraz większym szoku jaki progres robię dzięki tym systematycznym ćwiczeniom. Szczególnie jak pierwszego dnia jedna pompka to była dla mnie katorga. A teraz 6 to pikuś i mija tak szybko że nie jestem pewna czy naprawdę zrobiłam już 6 czy to dopiero pierwsza :)))

   Usuń

Za każdy komentarz bardzo dziękuję!
Odwiedzam blogi każdego z was jeśli zostawiacie po sobie ślad w komentarzach!

Jeśli twój komentarz się nie pojawił oznacza to że przekroczył pewien poziom który nie jest akceptowany na tym blogu. Akceptuje tylko konstruktywną krytykę a nie żadne hejty!

PODOBNE POSTY

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...