poniedziałek, 12 października 2015

Polska złota depresjaMiewamy lepsze i gorsze dni. Jednak jesienią bywa więcej tych złych. Jesienna chandra łapie chyba każdego. 
Nawet jeśli bardzo się tego wypieramy czasem po prostu się pojawia i już. Kluczem do sukcesu jest ją zauważyć i zaakceptować, a potem zacząć działać. Problem pojawia się gdy nie tylko pogoda wpływa na twoje samopoczucie. Ciężko w nawale innych codziennych problemów i rozterek zebrać tę moc w sobie i przeć do przodu. 
Co jeśli nie masz oparcia w drugiej osobie? Co jeśli pogoda dobija bardziej niż zwykle? Jak niespodziewany powiem zimy który zaskakuje twoją szafę żyjąca jeszcze wspomnienia lata i pięknych wakacji. Co jeśli odechciewa ci się żyć ? Zatracasz gdzieś siebie a właściwie już zatraciłaś i nie potrafisz wrócić. Gdzie w takich momentach ten wewnętrzny optymistyczny uśmiech dziecka i dziarskie powiedzenie "a co mi tam". A no właśnie dużo mi tam. Dużo się wydarzyło i z każdym nowym doświadczeniem ciężej to powiedzieć. Ciężej zapomnieć. Ciężej wybaczyć sobie a co dopiero innym, ciężej zaufać sobie więc zaufanie drugiej osobie nawet nie wchodzi w grę.
Czas ucieka nam przez palce a razem z nim umykają szanse. To od nas zależy czy je dobrze wykorzystamy... Czy też stracimy ostatnią z nich...


Do bycia na bieżąco zapraszam na FACEBOOKa bądź do obserwowania  (na samej górze opcja dodaj do obserwowanych)

3 komentarze:

  1. Pięknie napisane ... :)
    Chyba dużo w życiu przeżyłaś

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobrze napisałaś. Jesień potrafi zdołować

    OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz bardzo dziękuję!
Odwiedzam blogi każdego z was jeśli zostawiacie po sobie ślad w komentarzach!

Jeśli twój komentarz się nie pojawił oznacza to że przekroczył pewien poziom który nie jest akceptowany na tym blogu. Akceptuje tylko konstruktywną krytykę a nie żadne hejty!

PODOBNE POSTY

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...